PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434698}

Bunt. Sprawa Litwinienki

Bunt. Delo Litvinenko
7,3 1 221
ocen
7,3 10 1 1221
Bunt. Sprawa Litwinienki
powrót do forum filmu Bunt. Sprawa Litwinienki

tego typu dokumenty są robione bez sensu. co pozostało z filmu moore'a? niezbite dowody, które obiegły cały świat, ludzie masowo walący do kin żeby to zobaczyć na własne oczy, na początku wielki szok, później co raz ciszej aż w końcu wszyscy zapomnieli o rzekomym spisku. podobnie będzie z tą historią, przewrotu nie wywoła tylko uświadomi wszyskim szarym obywatelom świata jak są bezsilni wobec wielkiej polityki wielkich świń.

ocenił(a) film na 10
tomuniek

Moim zdaniem jest to potrzebne. chociazby dla nas - szarych obywateli, aby wyrobic sobie wlasne zdanie. Tak jak w Buncie. Najwazniejsze dla mnie byly slowa francuza, mowiacego o zbrodni jaka popelniaja wszyscy Europejczycy. Zbrodni OBOJĘTNOŚCI. Czasem warto dostać kopniaka w psychikę, aby zdać sobie sprawę, że nie możemy pozostawać obojętni. Że widząc niesprawiedliwość musimy reagować. Gdziekolwiek jesteśmy.

użytkownik usunięty
buszujacywzbozu_

Dokładnie to samo uważam - nawet jeżeli nic nie zdziałamy to przynajmniej ludzie pokrzywdzeni nie będą się czuć, że są sami. Świetnie zbrodnie obojętności przedstawiono w filmie "Nieodwracalne" - scena w tunelu gdy wchodzi człowiek, patrzy i nie reaguje. Gdyby wszyscy uważali, że nie da rady przeciwko "grupie trzymającej władzę" to Polska nadal by tkwiła w podobnym gównie co Rosja.

tomuniek

Jak to po co? Ludzie narażają życie, żeby powiedzieć prawdę, a Ty się pytasz po co? To jest właśnie wspomniana obojętność.

jstej

POWOLI!!! "niezbite dowody" w Fahrenheit Moora??? Moze warto czasem poczytac cos innego niz Marksa zeby takich glupot nie pisac. A jezeli czytanie za trudne polecam cos obejrzec, jak np Fahrenhype 911 (ten film krok po kroku obala "argumenty" moora). Podsumowujac film zidiocialego grubego lewaka ktory nienawidzi wlasnego kraju to czysta propaganda wiec nie pisz mi tu o niezbitych dowodach.

jstej

tak, a ludzie z zachodu ida do kin, zobaczą prawdę a później idą na zakupy, wracają do domu, śpią, idą do pracy itd. dlaczego? bo g**** możemy w tej sprawie zrobić.. rozumiem przecież o czym jest ten film, mnie również szokują te rzeczy, mam uczucia. nazywasz moją postawę obojętnością? a sam co zrobiłeś? poleciałeś pewnie do moskwy i rzucałeś kamieniami w kreml..

tomuniek

Jeśli odpowiedz była do mnie...to obojętnością nazywam postawę "po co robić takie dokumenty i tak nic w tej sprawie nie zrobimy". Jeśli człowiek opowiada o czymś ważnym, warto go wysłuchać i tyle.
Wolałbyś nie wiedzieć o "sprawie Litwinienki"?

tomuniek

Nooo, jeśli nie odróżniasz głupot Moore'a (przedstawiciela sytego, bogatego społeczeństwa, szukającego na siłę sensacji w kraju demokratycznym) od ujawniania mechanizmów władzy na wschodzie - to tylko współczuć.
Nawiasem mówiąc, mówi się że to Rosjanie inspirują w sieci powstawanie głupawych teoryjek dla ćwierćinteligentów o 11 września, ropie w Iraku itp. - żeby odwrócić uwagę od własnych, prawdziwych zbrodni. Stara KGB-owska metoda, głośno krzyczec że gdzieś murzynów biją.

Martinn

W koncu jakis sensowny post ;-)
..............................

Martinn

A kaież to historyjki, zadnej nie słyszałem. No i pamiętajmy, ze jednak więcejśmy narozrabiali w Iraku i Afganistanie niż oni w Czeczeni, moze stąd to milczenie świata?

j_a_d

wiecej? a jaka miara to mierzysz? Primo: wojna w Czeczenii rozpoczela sie w roku 1994 (pierwsza, druga w roku 1999), takze wtedy swiat milczal, wiec Twoj argument o tym, ze swiat zachodni milczy ze wzgledu na to co czyni w Iraku i Afganistanie jest bezpodstawny. Secundo: wojna w Afganistanie obalila rezim talibow, wojna w Iraku odsunela od wladzy Saddama, a wojna w Czeczenii przyniosla kolejna okupacje tej kaukaskiej republiki przez Rosjan. Ponadto druga wojna czecznsko-rosyjska odsunela od wladzy demokratycznie(!) wybranego prezydenta, Aslana Maschadowa. Dostrzegasz juz ta roznice miedzy sprawa Czeczenii a Iraku (tudziez Afganistanu)?
na zakonczenie, zeby nie bylo niejasnosci: bylem i jestem przeciwny wojnie w Iraku.

ocenił(a) film na 7
nawro

Wojna w Czeczenii tak na prawdę to ludobójstwo. Niektórzy szacują liczbę zabitych cywilów w obydwu wojnach czeczeńskich na połowę (sic!) narodu czeczeńskiego.
Takie filmy jak "Bunt. Sprawa Litwinienki" powinny powstawać i powinno ich powstawać coraz więcej, nie tylko o Rosji ale także o innych światowych imperiach.

ocenił(a) film na 8
tomuniek

Po co? "To Sasha"
Przekaz jest istotny, ale przecież ten film to też hołd dla dobrego człowieka.

tomuniek

w filmie Moore'a sa niezbite dowody? Hihihihi, nie moge przestac sie smiac.
Toz to gorsza propaganda niz PKF, ze starych czasow.

Nikt Ci nie broni zostac wielkim politykiem, wtedy juz nie bedziesz bezsilny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones